Czas w muzyce

czas w muzyce

Czas w odniesieniu do życia człowieka to etapy, podczas których ten rozwija się, uczy, doświadcza i porządkuje rzeczywistość. W muzyce to okresy, w których na początek dostrzega i poznaje dźwięki, potem uczy się języka muzycznego, by następnie nim posługiwać się z otoczeniem.

Dla muzyka czas postrzegany jest wielorako. Jako okres, w którym rozwija umiejętności gry na instrumencie, pracuje nad nowym materiałem muzycznym, wydaje płytę, dokonuje zmian w swojej działalności muzycznej. Jakby nie patrzeć czas jest również wyznacznikiem tego co udaje nam się bądź nie udaje osiągnąć w muzyce. Jedno jest pewne, bez perspektywy czasu nie ma rozwoju, nie ma działań w muzyce, nie ma muzyki.

Mało kiedy zastanawiamy się nad tym jak my sami odnosimy się w swoich działaniach muzycznych do perspektywy czasu.

Zazwyczaj dzielimy go na etapy, gdzie na początku jest edukacja muzyczna, a potem start w zawodowe muzykowanie. W tym zaś dużo się dzieje i kto by myślał w tym momencie o czasie, jak tyle do zrobienia ? Może właśnie od tego należałoby zacząć ? Od tego, aby swoje działania zaplanować i finalnie umieścić w czasie?

Czas w muzyce to przede wszystkim cykle działań.

Tak jak dźwięki mają miejsce w czasie tak i nasze działania w czasie mają w czasie swoje miejsce. Warto więc spojrzeć na te działania z perspektywy czasu, w jakim one mają bądź też będą miały  miejsce. Jakże często spotykamy się ze stwierdzeniem „to był zły czas” lub „to nie był ten czas”. To stwierdzenie czy dotyczy naszych osobistych doświadczeń, czy też zawodowych nigdy nie napawa radością. Świadczy o tym, że najnormalniej źle gospodarujemy czasem, który posiadamy. Wiadomo, nigdy nie wiemy, czy to odpowiedni czas na wydanie płyty, na skupienie się nad komponowaniem, tworzeniem muzyki, na współpracę w nowym projekcie. Warto więc każdą decyzję dotyczącą naszych działań muzycznych uwzględnić właśnie w czasie. Bardzo ważna jest obserwacja środowiska, w którym pracujemy, obserwacja zmieniających się trendów w muzyce i sztuce, czy też po prostu obserwacja nas samych i naszej pracy. To niewątpliwie pomoże nam podejmować słuszne decyzje w naszych przedsięwzięciach.

Doskonale wiemy, że jesteśmy w stanie wiele nadrobić w życiu, ale jednego nie nadrobimy – czasu.

Poznaj mnie bliżej ⇓

Strona internetowa

https://www.linkedin.com/in/dorota-olech-100787242/

Facebook

Instagram

@dorota_olech

Czas w muzyce ⏳ Jak dobrze zarządzać czasem w działaniach muzycznych ? Podpowiedzi w filmie 😉 #branżamuzyczna #rynekmuzyczny #misjamuzyka #dorotaolech #pedagog #muzyk #bloggerka #wizja #coach #kariera #sukces #muzyka #polskamuzyka #czas #bloggerlife #music #saksofonika #coaching #przemyślenia #szkolenia #edukacja #dlastudenta #akademiamuzycza #szkołamuzyczna #nauczyciel

♬ dźwięk oryginalny – MISJA MUZYKA