Dorota Olech

Saksofonistka, Producent Muzyczny, Pedagog

Dorota Olech – saksofonistka, producent muzyczny oraz pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie saksofonu. Jest również absolwentką Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku Kulturoznwastwo oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzanie. Wieloletnia stypendystka Prezydenta Miasta Lublin, stypendystka Miasta Kraków 2022 (Stypendium Twórcze Miasta Krakowa), Stypendystka ZAIKS (Program Wspierania Twórczości 2021/2022) oraz stypendystka STOART (Fundusz Promocyjny 2021/2022). Była producentem oraz kierownikiem muzycznym Studenckiego Festiwalu Piosenki oraz Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie.

Od 2021 członek Związku Artystów Wykonawców STOART. Absolwentka VIII edycji programu BWKR Fundacji Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Wsółpracowała m.in z Teatrem Starym, Teatrem im. J.Słowackiego oraz Teatrem Groteska w Krakowie. Była ekspertem w audycji “Co jest grane – saksofon” w Radio RMF Classic. Ma na swoim koncie występy na znaczących festiwalach w Polsce i za granią m.in. Ladies Jazz Festival, Leipzeing Music Festival, Hot Jazz Spring Festival, Festiwal Jazzu Tradycyjnego „ Złota Tarka”, Baszta Jazz Festiwal, Festiwal „Muzyka źródeł”, Festiwal „Noc Jazzu”, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Lockdown Jazz Festival, Summer Jazz Festival, Krakowskie Zaduszki Jazzowe. Występowała na głównych scenach koncertowych w Polsce: NOSPR w Katowicach, Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie,Filharmonia im. B. Hubermana w Częstochowie, Studio Koncertowe Radia Kraków. Współpracuje z projektami muzycznymi: MODSS Orchester i ArteSimfoniko, z którym realizowała koncerty telewizyjne. Jest pomysłodawczynią i twórczynią projektów muzycznych: Fuzzy Birds, LatinSoul, Saksofonika, SAFAduo oraz Saksofonarium. Z ostatnim zespołem w 2017 roku wydała płytę „Saksofonarium plays Gershwin” oraz wykonała premierę polską utworu”Spotlight” (komp.Thomass Doss) wraz z orkiestrą Akademi Muzycznej w Krakowie. Koncertowała min. w Niemczech, Francji, Austrii, Szwajcarii oraz na Litwie i na Węgrzech.

Dorota Olech

Saksofonistka, Producent Muzyczny,

Pedagog

Dorota Olech – saksofonistka, producent muzyczny oraz pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie saksofonu. Jest również absolwentką Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na kierunku Kulturoznwastwo oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzanie. Wieloletnia stypendystka Prezydenta Miasta Lublin, stypendystka Miasta Kraków 2022 (Stypendium Twórcze Miasta Krakowa), Stypendystka ZAIKS (Program Wspierania Twórczości 2021/2022) oraz stypendystka STOART (Fundusz Promocyjny 2021/2022). Była producentem oraz kierownikiem muzycznym Studenckiego Festiwalu Piosenki oraz Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie. Od 2021 członek Związku Artystów Wykonawców STOART. Absolwentka VIII edycji programu BWKR Fundacji Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Wsółpracowała m.in z Teatrem Starym, Teatrem im. J.Słowackiego oraz Teatrem Groteska w Krakowie. Była ekspertem w audycji “Co jest grane – saksofon” w Radio RMF Classic. Ma na swoim koncie występy na znaczących festiwalach w Polsce i za granią m.in. Ladies Jazz Festival, Leipzeing Music Festival, Hot Jazz Spring Festival, Festiwal Jazzu Tradycyjnego „ Złota Tarka”, Baszta Jazz Festiwal, Festiwal „Muzyka źródeł”, Festiwal „Noc Jazzu”, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Lockdown Jazz Festival, Summer Jazz Festival, Krakowskie Zaduszki Jazzowe. Występowała na głównych scenach koncertowych w Polsce: NOSPR w Katowicach, Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie,Filharmonia im. B. Hubermana w Częstochowie, Studio Koncertowe Radia Kraków. Współpracuje z projektami muzycznymi: MODSS Orchester i ArteSimfoniko, z którym realizowała koncerty telewizyjne. Jest pomysłodawczynią i twórczynią projektów muzycznych: Fuzzy Birds, LatinSoul, Saksofonika, SAFAduo oraz Saksofonarium. Z ostatnim zespołem w 2017 roku wydała płytę „Saksofonarium plays Gershwin” oraz wykonała premierę polską utworu”Spotlight” (komp.Thomass Doss) wraz z orkiestrą Akademi Muzycznej w Krakowie. Koncertowała min. w Niemczech, Francji, Austrii, Szwajcarii oraz na Litwie i na Węgrzech.