Polskie disco

Polskie disco

Mimo tego, że większość Polaków zaprzecza, że słucha disco polo, muzyka ta nadal nie traci na swojej popularności. Większość z nas, choć doskonale może przytoczyć słowa niejednego discopolowego hitu, wstydzi się tej muzyki. No bo jak można być fanem disco polo? Skąd w takim razie taka popularność tej muzyki wśród Polaków? Powodów jest kilka.

Disco polo daje poczucie przynależności

To muzyka, która z lekkością i olbrzymią łatwością wdarła się do życia wielu Polaków. Stała się dla nich elementem istotnych wydarzeń, w których wykazują oni olbrzymią potrzebę przynależności do danej społeczności. Muzyka ta z jednej strony tworzy doskonałe tło tym wydarzeniom. Z drugiej zaś sprzyja integracji z uwagi na prosty i czytelny komunikat, którym się posługuje.

Disco polo odstresowuje

Posługuje się językiem, który zrozumie każdy, bez względu na wiek, pochodzenie oraz wykształcenie. Teksty hitów disco polo podejmują tematy błahe, przy słuchaniu których nie trzeba się wysilić, aby je zrozumieć. Można powiedzieć, że iście uliczna budowa harmoniczna utworów pozbawiona jest jakichkolwiek napięć i kulminacji. To sprawia, że słuchacz tej muzyki nie odczuje żadnych doznań emocjonalnych, które mogłyby go wprowadzić w głębokie przeżywanie tej muzyki. Zapewnia więc można powiedzieć całkowite odstresowanie.

Disco polo stanowi nasz społeczny obraz

To w disco polo zawarty jest przerysowany, jednak jakże aktualny wizerunek przeciętnego Polaka lubiącego zabawę, dobrą rozrywkę zabarwioną kiczem i dystansem do samego siebie. Disco polo niekiedy jak trans, wprowadza swoich odbiorców w stan odprężenia, w którym ci mogą całkowicie oddać się uciesze i zjechać jak windą do poziomu 0. Rozumianego jako swoisty początek. Przez niektórych określany jako dno.

Podsumowując za sprawą disco polo, niejeden jego odbiorca czuje się odarty z szat i sprowadzony centralnie do parteru. Co dziwne temu słuchaczowi jednak się to podoba, ponieważ odzywają się w nim najbardziej pierwotne potrzeby których ludzkość nigdy się nie pozbędzie. Z tą muzyką nie można walczyć i nie można jej zagłuszyć, gdyż w sposób prosty i niekiedy prymitywny mówi o nas samych. O tym jacy jesteśmy, choć chcemy być zupełnie inni.

Poznaj mnie bliżej ⇓

O mnie

Linkedin

Facebook

Instagram

Tik Tok